Zateplili jsme školku v Zeyerově ulici

Osmá mateřská školka v Písku dostala novou fasádu, okna a dveře, topení a vzduchotechniku.

PÍSEK – Od června do října letošního roku prováděla naše společnost stavební úpravy v rámci projektu „Snížení energetické náročnosti objektu 8. MŠ, Zeyerova“.
„Přesně se jednalo o zateplení vnější obálky objektu, tedy kontaktní zateplení fasády a volně loženou minerální izolaci půdního prostoru. Část oken jsme osazovali nových, ostatní okna se posouvala do líce původní fasády. Vyměňovali jsme tělesa a rozvody topení a osazovali centrální větrací jednotky v suterénu a vzduchotechnické rozvody po celém objektu. Nechyběly sádrokartonářské zákryty vzduchotechnických rozvodů, opravy omítek okolo oken, nová dlažba v chodbě a v přízemí a kompletní nová výmalba,“ uvedl stavitel Ing. Tomáš Karl.

„Stavbu bylo nutné provést kvůli havarijnímu stavu topné soustavy a vyřešení energetické náročnosti budovy. Zhotovitel byl vybrán ve výběrovém řízení na základě nejnižší nabídkové ceny. S výsledkem práce jsme spokojeni, byla to dobrá spolupráce,“ řekl Mgr. Jan Adámek, ředitel Základní školy Jana Husa a Mateřské školy Písek.

Projekt vyšel na 6 145 250 Kč bez DPH a byl podpořen dotací z Operačního programu Životní prostředí.