Benefice v Kině Portyč pomohla už posedmnácté

Už 17. narozeniny oslavila tradiční Vánoční prodejní výstava, kterou pořádá KOČÍ a.s. A opět byla velmi úspěšná. Prodejem výrobků a dobrovolným vstupným vydělala vystavujícím organizacím rekordních 54 830 korun.

PÍSEK – Letošní výstavní přehlídka v píseckém Kině Portyč trvala dvanáct dní. Po úvodním dni ve středu 27. listopadu prodali výstavci rukodělné výrobky celkem za 37 268 korun, kdy nejvíc utržil Denní a týdenní stacionář Duha Písek – 11 320 korun.
Na výstavě však bylo možné zakoupit vystavené výrobky s vánoční tématikou až do neděle 8. prosince, a i v tyto dny se prodalo opravdu hodně. Po posledním večerním představení činil celkový výdělek z prodeje potěšujících 50 402 koruny.
Kasička na dobrovolné vstupné obsahovala 4 428 korun. Tuto částku si rovným dílem rozdělily všechny čtyři vystavující organizace, každé tedy připadne 1107 korun.
Celkovým prodejem si na materiál pro další rukodělnou výrobu nakonec vydělal nejvíc Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky – 16 100 Kč. Následoval Denní a týdenní stacionář Duha Písek – 14 600 Kč. Dětská psychiatrická nemocnice prodala svoje výrobky za 12 745 Kč a Městské středisko sociálních služeb Písek si odneslo 6 957 Kč.
„Velmi mě těší zájem návštěvníků o podporu této dobročinné akce. Vidím tak smysl v tom, proč by naše společnost měla v pořádání této výstavy i nadále pokračovat. Vystavující organizace zde mohou předvést svou činnost a šikovnost svých klientů, a ještě si na to alespoň z části vydělají. Mají z toho radost jejich klienti jako výrobci, my jako kupující, a také námi obdarovaní. Všem, kteří svým nákupem činnost organizací podpořili, velice děkuji a přeji klidné prožití vánočních svátků,“ řekl za organizátora akce Ing. Tomáš Kočí, statutární ředitel KOČÍ a.s.
Už je známý i termín příštího, 18. ročníku, Vánoční prodejní výstavy. „Můžeme prozradit, že slavnostní zahájení bude ve středu 25. listopadu 2019 a už teď se moc těšíme,“ dodal Ing. Tomáš Kočí.
Akce je podporována městem Písek. Pořádá KOČÍ a.s. Partnery jsou Centrum kultury města Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice, inzertní magazín ZIP inzert, týdeník Písecké postřehy, portál Jižní Čechy Teď a Občanské sdružení Písecký svět. Děkujeme.

Fakta z historie Vánoční prodejní výstavy
První Vánoční prodejní výstavu uspořádala KOČÍ a.s. v roce 2003. V úvodních třech ročnících byla využívána forma dražby.
V roce 2018 se celkově prodaly výrobky za 46 146 korun a na dobrovolném vstupném se vybralo 3 424 korun.
Součet výdělků ze všech předchozích šestnácti ročníků této akce je i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 358 000 korun.