Vánoční prodejní výstava v Kině Portyč se blíží

Oblíbená předadventní benefiční akce s prodejem rukodělných výrobků zahájí svůj 18. ročník ve středu 24. listopadu.

PÍSEK – Po roční odmlce způsobené omezeními proti covid-19 věříme, že se letošní 18. ročník Vánoční prodejní výstavy uskuteční. Vystavující organizace svoje kouzelné výrobky nejčastěji s vánoční tématikou chystají už několik měsíců předem a všechny by velmi mrzelo, kdyby musela být tato dvanáctidenní akce opět zrušená. Vše se bude řídit aktuálními koronavirovými opatřeními a podmínkami o bezinfekčnosti pro vstup na vnitřní společenské akce.

A na co se mohou návštěvníci v den zahájení ve středu 24. listopadu ve foyer píseckého Kina Portyč těšit? Výstavní stoly zaplní originální rukodělné výrobky na prodej zdravotně či sociálně handicapovaných klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Denního a týdenního stacionáře Duha Písek, Dětské psychiatrické nemocnice Opařany a Městského střediska sociálních služeb Písek. V 16:30 hodin zahájí vernisáž výstavy moderátor Luboš Voráček s vánočním vystoupením flétnového souboru ZUŠ Písek. Sladké občerstvení pro všechny připraví mirotická Cukrárna Hraběnka. Od 17 hodin se veřejnosti otevře kinosál s promítáním rodinného animovaného filmu „Chlupáčci“.

„V této těžké době si všichni ještě víc uvědomujeme, jak křehké je zdraví všech lidí a jak vzácné jsou mezilidské vztahy. O to víc jsme možná soudržní a pozorní k slabším, zvlášť pak v předvánočním čase. My se o to snažíme už po osmnáct ročníků Vánoční prodejní výstavy. Přijďte nás na této akci poctít Vaší návštěvou a zakoupením originálních produktů nebo dobrovolným příspěvkem podpořit vystavující organizace v jejich tvorbě,“ vyzývá k návštěvě za pořadatele Ing. Tomáš Kočí, člen správní rady KOČÍ a.s.

Výstava potrvá do neděle 5. prosince, otevřená bude vždy v době promítání kina.

Akce je podporována městem Písek. Pořádá KOČÍ a.s. Partnery jsou Centrum kultury města Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice, inzertní magazín ZIP inzert, týdeník Písecké postřehy, portál Jižní Čechy Teď a ArtPropag – Ing. Martin Klimeš.

Fakta z historie Vánoční prodejní výstavy

První Vánoční prodejní výstavu uspořádala KOČÍ a.s. v roce 2003. V úvodních třech ročnících byla navíc využívána také forma dražby.

V roce 2019 se celkově prodaly výrobky za rekordních 50 402 koruny a na dobrovolném vstupném se vybralo 4 428 korun.

Součet výdělků ze všech předchozích sedmnácti ročníků této akce je i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 358 000 korun.