Vánoční prodejní výstava v Kině Portyč oslaví dvacet let konání

Oblíbená výstava pro dobrou věc letos slavnostně zahájí ve středu 29. listopadu jako obvykle ve foyer píseckého kina. Potrvá dvanáct dní.

PÍSEK – Firma KOČÍ a.s. pořádá již podvacáté benefiční Vánoční prodejní výstavu v Písku. Pětice vystavujících organizací se svými klienty poctivě pracuje na výrobě předmětů s vánoční tématikou, které budou na výstavě prodávat. Všechen výtěžek z prodeje a dobrovolného vstupného si ponechají a použijí jej na svojí další tvořivou činnost.

Vystavující zdravotní a sociální organizace jsou Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Denní a týdenní stacionář a chráněné bydlení Duha Písek, Dětská psychiatrická nemocnice Opařany, Městské středisko sociálních služeb Písek a SeneCura SeniorCentrum Písek.

Ve středu 29. listopadu v 16:30 hodin ve foyer Kina Portyč slavnostně zahájí vernisáž moderátor Českého rozhlasu Luboš Voráček. O vánoční hudební vystoupení se postará flétnový soubor ZUŠ Písek pod vedením Petry Holubové. Následně bude možné nakupovat vystavené výrobky. Sladké občerstvení pro návštěvníky připraví Cukrárna Hraběnka z Mirotic. Od 17 hodin se všem návštěvníkům otevře kinosál s promítáním pohádky „Tlapková patrola ve velkofilmu“.

„Považuji za obrovský úspěch, že se nám podařilo už podvacáté uspořádat tuto akci pro dobrou věc. Mezi lidmi si získala velkou oblibu. Návštěvníci nakupují a podporují tak vystavující organizace pravidelně každý rok. Nesmírně mě to těší. Zároveň zde zažijeme kouzelnou atmosféru blížících se Vánoc. Zvu všechny mezi nás a děkuji za vystavující za jejich podporu formou nákupu,“ zve k návštěvě za pořadatele Ing. Tomáš Kočí, člen správní rady KOČÍ a.s.

Výstava potrvá do neděle 10. prosince, otevřená bude vždy v době promítání kina.

Akce je podporována městem Písek. Pořádá KOČÍ a.s. Partnery jsou Centrum kultury města Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice, inzertní magazín ZIP inzert, týdeník Písecké postřehy, portál Jižní Čechy Teď a ArtPropag – Ing. Martin Klimeš.

Fakta z historie Vánoční prodejní výstavy

První Vánoční prodejní výstavu uspořádala KOČÍ a.s. v roce 2003. Vloni při 19. ročníku se prodaly výrobky za rekordních 72 621 korun a na dobrovolném vstupném se vybralo 7 285 korun. Součet výdělků ze všech devatenácti ročníků této akce je i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 541 000 Kč.