Úvodní den Vánoční prodejní výstavy přilákal mnoho návštěvníků

Rekordní výnos 46 291 Kč. Tolik přinesla středeční slavnostní vernisáž dvanáctidenní benefice spojená s prodejem rukodělných výrobků zdravotních a sociálních zařízení. Ve foyer Kina Portyč je možné koupit výrobky s vánoční tématikou ještě do 4. prosince.

PÍSEK – Letošní už 19. ročník Vánoční prodejní výstavy v píseckém kině Portyč byl slavnostně zahájen ve středu 23. listopadu. Originální výrobky z rukou seniorů a zdravotně či sociálně handicapovaných klientů pěti vystavujících organizací si mohou zakoupit návštěvníci filmových představení v kině, ale i jen náhodně příchozí. Pořídit si zde mohou například adventní věnce, svícny, keramiku, obrazy, různé dárky a ozdoby s vánoční tématikou.

Z výdělku z prodeje, jenž celý připadne vystavujícím, a také z rozděleného dobrovolného vstupného si následně organizace pořídí materiál pro tvorbu dalších výrobků.

Slavnostní začátek výstavy přilákal už tradičně mnoho návštěvníků všech věkových kategorií. Moderátor Luboš Voráček, známý z Českého rozhlasu, seznámil návštěvníky výstavy s vystavujícími organizacemi a pořadatelem KOČÍ a.s. a připomněl, že pomáhat potřebným je důležité nejen v předvánočním čase. Flétnový soubor ZUŠ Písek pod vedením Petry Holubové předvedl svoje vánoční vystoupení. Sladké občerstvení všem návštěvníkům nabídla Cukrárna Hraběnka z Mirotic a v kinosálu shlédli rodiče s dětmi filmovou pohádku „Tajemství staré bambitky 2“.

Po prvním dni si vystavující odnesli celkem 46 291 Kč. Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky 11 260 Kč, Denní a týdenní stacionář Duha Písek 16 011 Kč, Dětská psychiatrická nemocnice Opařany 10 050 Kč, Městské středisko sociálních služeb Písek 6 415 Kč a staronový účastník SeneCura SeniorCentrum Písek 2 555 Kč.

Celkový výnos z výstavy i s dobrovolným vstupným bude znám až po jejím ukončení prodeje v neděli 4. prosince. Vánoční prodejní výstava je do té doby přístupná veřejnosti zdarma každý den vždy v době otevření kina.

 „Sešli jsme se všichni už při devatenáctém ročníku naší Vánoční prodejní výstavy. Jsem moc rád, že si tato akce drží mezi návštěvníky takovou oblibu. Můžeme tak pomáhat dobré věci, a ještě si nákupem zde udělat milou radost,“ řekl Ing. Tomáš Kočí, člen správní rady KOČÍ a.s.

Akce je podporována městem Písek. Pořádá KOČÍ a.s. Partnery jsou Centrum kultury města Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice, inzertní magazín ZIP inzert, týdeník Písecké postřehy, portál Jižní Čechy Teď a ArtPropag – Ing. Martin Klimeš.

Fakta z historie Vánoční prodejní výstavy

První Vánoční prodejní výstavu uspořádala KOČÍ a.s. v roce 2003.

Vloni při 18. ročníku se prodaly výrobky za 44 011 korun a na dobrovolném vstupném se vybralo 3 840 korun.

Součet výdělků z předchozích osmnácti ročníků této akce je i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 461 000 Kč.