Devatenáctá Vánoční prodejní výstava bude opět v Kině Portyč

Na předadventní středu 23. listopadu připadne zahájení oblíbené benefiční akce. Letos se uskuteční už 19. ročník.

PÍSEK – I na letošní dvanáctidenní Vánoční prodejní výstavu v píseckém Kině Portyč chystají vystavující organizace krásné rukodělné výrobky s vánoční tématikou.

Výstavní produkty na prodej vyrábějí klienti zdravotních a sociálních organizací. Letos jich bude vystavovat oproti předchozím ročníkům o jednoho víc. Celkem tedy bude pět vystavovatelů – Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Denní a týdenní stacionář a chráněné bydlení Duha Písek, Dětská psychiatrická nemocnice Opařany, Městské středisko sociálních služeb Písek a SeneCura SeniorCentrum Písek.

Ve středu 23. listopadu v 16:30 hodin slavnostně zahájí vernisáž výstavy moderátor Luboš Voráček. S vánočním vystoupením se představí flétnový soubor ZUŠ Písek pod vedením Petry Holubové. Sladké občerstvení pro návštěvníky nachystá mirotická Cukrárna Hraběnka. Od 17 hodin se veřejnosti otevře kinosál s promítáním filmové pohádky „Tajemství staré bambitky 2“.

„Velmi se těším na další ročník Vánoční prodejní výstavy. Pořádáním této akce se snažíme podpořit vystavující organizace, které si prodejem svých krásných výrobků alespoň částečně vydělají na svoje další aktivity. Při výstavě vždy poprvé nadechneme kouzelnou vánoční atmosféru. Přijďte i vy podpořit organizace svojí návštěvou na této akci,“ vyzývá k návštěvě za pořadatele Ing. Tomáš Kočí, člen správní rady KOČÍ a.s.

Výstava potrvá do neděle 4. prosince, otevřená bude vždy v době promítání kina.

Akce je podporována městem Písek. Pořádá KOČÍ a.s. Partnery jsou Centrum kultury města Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice, inzertní magazín ZIP inzert, týdeník Písecké postřehy, portál Jižní Čechy Teď a ArtPropag – Ing. Martin Klimeš.

Fakta z historie Vánoční prodejní výstavy

První Vánoční prodejní výstavu uspořádala KOČÍ a.s. v roce 2003.

Vloni při 18. ročníku se prodaly výrobky za 44 011 korun a na dobrovolném vstupném se vybralo 3 840 korun.

Součet výdělků ze všech osmnácti ročníků této akce je i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 461 000 Kč.