Vánoční prodejní výstava letos trhala rekordy

Mezi lidmi otřepané klišé „Tohle jsme opravdu nečekali,“ u naší benefiční akce na podporu zdravotních a sociálních organizací tentokrát opravdu platí. Je potěšující, že letos měla nejlepší výsledek nejen po slavnostní vernisáži, ale i v celkovém součtu po ukončení prodejní expozice.

PÍSEK – Rekord v prodeji je opravdu znatelný. Rozdíl od předchozích výsledků je velký. Nejvíc se utržilo v roce 2019, tehdy to bylo 50 402 koruny. Letos se Vánoční prodejní výstava může chlubit výdělkem z prodeje v hodnotě 72 621 Kč.
Už po úvodním dni Vánoční prodejní výstavy v píseckém Kině Portyč ve středu 23. listopadu byly výsledky prodeje rekordní. Vystavující prodali rukodělné výrobky celkem za 46 291 Kč.
Vystavené výrobky s vánoční tématikou se však dobře prodávaly i v následujících dnech až do samotného zakončení v neděli 4. prosince.
Všech pět vystavujících si ještě navíc rozdělí výnos z dobrovolného vstupného, který dělá 7 285 Kč a každé organizaci tedy připadne ještě 1 457 Kč k vlastnímu výdělku. Celkový výnos z letošní výstavy včetně dobrovolného vstupného tak činí 79 906 Kč.
A jak si v prodeji svých rukodělných výrobků s vánoční tématikou vedly jednotlivé vystavující organizace? Nejvíc utržil Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky – 21 910 Kč. V těsném závěsu následoval Denní a týdenní stacionář a chráněné bydlení Duha Písek – 20 941 Kč. Dětská psychiatrická nemocnice prodala svoje výrobky za 16 395 Kč, Městské středisko sociálních služeb Písek si odneslo 8 705 Kč a SeneCura SeniorCentrum Písek vydělala 4 670 Kč. Peníze z výstavy organizace použijí k nákupu materiálu pro další rukodělnou výrobu.
„Nesmírně mě úspěch letošní výstavy hřeje u srdce. Je vidět, že lidé nejsou lhostejní ke svému okolí a rádi pomohou. Moc za to jménem naší společnosti děkuji, opravdu si toho vážíme. Přeji všem klidné prožití vánočních svátků,“ řekl za organizátora akce Ing. Tomáš Kočí, člen správní rady KOČÍ a.s. a dodal: „Za rok oslavíme s naší Vánoční prodejní výstavou význačné jubileum. Při slavnostním zahájení ve středu 29. listopadu 2023 se uvidíme už podvacáté. Mým neskromným přáním je, aby se nám příště podařilo pokořit letošní rekordní výsledek.“
Akce je podporována městem Písek. Pořádá KOČÍ a.s. Partnery jsou Centrum kultury města Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice, inzertní magazín ZIP inzert, týdeník Písecké postřehy, portál Jižní Čechy Teď a ArtPropag – Ing. Martin Klimeš. Děkujeme.

Fakta z historie Vánoční prodejní výstavy
První Vánoční prodejní výstavu uspořádala KOČÍ a.s. v roce 2003.
Vloni při 18. ročníku se prodaly výrobky za 44 011 korun a na dobrovolném vstupném se vybralo 3 840 korun.
Součet výdělků ze všech devatenácti ročníků je i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 541 000 Kč.