Streetball v Písku bude. Těšíme se

Události kolem hrozby onemocnění COVID-19 posledního více než roku rušily sportovní a kulturní život prakticky všech lidí. Nechybělo mnoho a i oblíbený letní streetballový turnaj letos mohl hlásat nezbytné zrušení. Nakonec však organizátoři s potěšením sdělují, že 8. ročník KOČÍ ALGORIT STREETBALL CUP se v Písku odehraje. Letos však s menší změnou, hrát se bude na Bakalářích.

PÍSEK – A jak to bude letos vypadat? Tři hrací plochy budou umístěné na Bakalářích v prostoru před Děkanským kostelem Narození Panny Marie, a to v sobotu 21. srpna. Na nich se utkají tříčlenné týmy s maximálně jedním náhradníkem v kategoriích dospělí a mládež do 13 let. První zápasy odstartují v 10:30 hodin SELČ. V průběhu turnaje se odehrají individuální soutěže ve smečování a v trojkách.

Vítězství bude obhajovat příbramský tým Klaudyho máma, vloni zvítězil ve složení Vojtěch Ureš, Ondřej Beran, Martin Šesták a David Šimáček.

 „Kvůli koronavirové pandemii jsme měli trochu obavu, že letošní streetballový turnaj nebudeme moct uspořádat, ale situace se v současné době naštěstí zlepšila natolik, že jsme neváhali a okamžitě začali řešit přípravy. Věříme, že stejné nadšení bude znát i na počtu streetballuchtivých účastníků i diváků a užijeme si jako vždy prima sportovní den v přátelské atmosféře.,“ zvou k účasti Tomáš Kočí z KOČÍ a.s. a Petr Čáp z ALGORIT CZECH, s. r. o., kteří mezi hrajícími nebudou chybět.

Co musíte udělat proto, abyste si zahráli na KOČÍ ALGORIT STREETBALL CUP 2021? Dát dohromady svůj tým s nějakým pěkným názvem a přihlásit se do 17. srpna na e-mail: streetball@koci.eu. S dotazy se neváhejte obracet na Milana Matějku na telefonu 731 439 613. Startovné 100 Kč na družstvo uhradíte v den konání před turnajem.

Při nepřízni počasí se turnaj přesune do sportovní haly. Případná omezení se budou řídit dle aktuálního vládního nařízení a všichni zúčastnění o tom budou včas informováni.

Akce se uskuteční pod záštitou starostky Mgr. Evy Vanžurové. Výtěžek z turnaje podpoří basketbalovou mládež v Písku.

Pořadatelé jsou Sršni – basketbalový klub Písek, KOČÍ a.s. a ALGORIT CZECH, s. r. o. Partnery turnaje jsou ZIP Inzert s.r.o., Cukrárna Hraběnka Mirotice, Centrum kultury města Písek, Velkoobchod Šíma, Club New York Písek a Základní škola Josefa Kajetána Tyla a Mateřská škola Písek, Tylova 2391.