V PRESTĚ jsme i tentokrát slavili úspěch

Jedenáctičlenná porota udělovala ceny v přehlídce stavebních realizací PRESTA JIŽNÍ ČECHY 2018 – 2020. I tentokrát se mezi umístěnými objevilo jméno naší společnosti.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Tím oceněním byl titul PRESTA v kategorii Občanské a průmyslové stavby – rekonstrukce za podkrovní vestavbu a nádvoří Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Písek.

Z oceněné akce jsme realizovali část s názvem „Podkrovní vestavba – II. etapa, Písek, Obchodní akademie, Čelakovského 200“. O projekt se postaral Ateliér HERITAS České Budějovice.

„Za realizaci podkrovní vestavby a nádvoří školy s velkou přidanou hodnotou. Realizací po vzoru vysokoškolského kampusu pro středoškolské studenty vzniklo nebývale přívětivé a inspirativní školní prostředí, kde studuje celkem tisíc studentů. Koncepční a komplexní synergickou spoluprací vedení školy a architekta byl pořízen studentský klub, aula, knihovna, učebny, kabinety, posluchárna pro 120 studentů, amfiteátr na školním nádvoří a další prostory. Pozoruhodnost realizace spočívá v urbanistickém a architektonickém dotvoření původní nevzhledné budovy a jejího okolí do jednotného esteticky vyváženého komplexu za přiměřené finanční náklady v příkladném provedení,“ popisuje soutěžní výstavní panel.

Více o výsledcích soutěže PRESTA se dočtete zde: https://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/jak-dopadla-presta-podivejte-se-na-nejlepsi-jihoceske-stavby-20210608.html