Kuchařští učni budou mít výuku v novém gastrostudiu

Moderní výuková zóna pro budoucí kulináře vzniká v objektu písecké Střední odborné školy a Středního odborné učiliště.

PÍSEK – Už od dubna naše společnost pracuje na stavební akci s názvem „Stavební úpravy výukových prostor gastrostudia, Písek.“

Předmětem prováděné rekonstrukce je zhotovení nového gastrostudia v přízemí budovy SOU Písek. „Nově bude vybudována cvičná kuchyně včetně všech potřebných instalací, kterými jsou oddělená kanalizace do nově zřízeného lapolu umístěného před obvodovou stěnou, nové rozvody elektřiny, zdravotně technické instalace, výměna radiátorů a vybudování dvou jednotek vzduchotechnického potrubí pro rozvod vzduchu a odsávání par,“ upřesnil prováděné práce stavitel Milan Zábranský. Dále v rekonstruovaných prostorách vzniknou také dvě šatny pro studenty a sociální zázemí.

„Cílem rekonstrukce je zvýšení kvality výuky v učebním oboru Kuchař vybudováním moderního výukového kuchyňského provozu. Gastrostudio bude řešeno tak, aby každý žák mohl na svém kuchyňském pracovišti pod dohledem učitele odborného výcviku neboli mistra provádět a procvičovat jednotlivé kuchařské techniky. Jednotlivá pracoviště budou vybavená kompletní technologií pro vaření, tedy dvěma plynovými hořáky, dvouplotýnkovou indukční deskou, chlezeným úložným prostorem a mycí částí. V rámci intenzivní výuky bude probíhat nácvik kuchařských dovedností s využitím webu Kulinářské umění. Jsme spokojeni, jak práce aktuálně postupují, i s jejich kvalitou,“ uvedl Ing. Zdeněk Kalinovský, zástupce ředitelky SOŠ a SOU Písek.

Rozpočet stavby je necelých 12 milionů Kč bez DPH a hotovo by mělo být do října.