Co vznikne rekonstrukcí 13. mateřské školy v Písku

Po celé prázdniny až do poloviny září budeme provádět obnovu vnitřních prostor budovy mateřinky na píseckém sídlišti Jih.

PÍSEK – Budova mateřské školy je stará 45 let a celkovou rekonstrukci už si tak opravdu zaslouží. „V této druhé etapě dojde v polovině hlavní budovy k výměně elektroinstalace, topení, rozvodů vody, výměně sanitárního vybavení, podlahových krytin a výmalby. V umývárnách dětí dojde ke stavebním úpravám, kdy nové prostory budou pro děti funkčnější, bezpečnější a esteticky příjemné. Rekonstrukcí projdou i prostory zázemí pro pedagogický personál a dlažba u vchodu do mateřské školy. Podstatnou částí rekonstrukce jsou prostory kuchyně a výdejových kuchyněk. V kuchyni bude vyměněna kanalizace, podlaha, vzduchotechnika, obklady a nové technologie pro vaření a výdej jídel pro našich 140 dětí.  Paní kuchařky už se těší na nové možnosti a příjemnější vaření. Věříme, že stejně jako po první etapě, budou děti, zaměstnanci i rodiče ze změn mile potěšeni a že vše zvládneme v termínu nachystat,“ uvedla Bc. Jaroslava Grossmanová, vedoucí učitelka 13. mateřské školy Písek.

Termín výstavby je naplánován od 1. července do 15. září 2022, tak aby co nejméně narušil provoz mateřské školy.

Naše stavební společnost KOČÍ a.s. vyhrála ve veřejné soutěži realizaci tohoto projektu s názvem „Rekonstrukce vnitřních prostor a zateplení budovy 13. MŠ, Písek – 2. etapa“ v hodnotě 11 919 872 Kč bez DPH.

„Velice nás těší, že tuto stavbu provádíme právě my a můžeme se tak nepřímo podílet na kvalitnějším předškolním vzdělávání a individuálním rozvoji nejmladších občánků v Písku,“ řekl člen správní rady Ing. Tomáš Kočí.