Dům č.p. 1 v Písku je v naší péči, po renovaci vnitřku zde vznikne infocentrum

Modernizaci si historická budova na Velkém náměstí v Písku, kde v přízemí sídlí cestovní kancelář a vedle byla asijská restaurace, zasloužila už dlouho. My jsme rádi, že u toho můžeme být a naší snahou samozřejmě je ukázat radost z dobře odvedené práce.

PÍSEK – Na našich stavbách si dáváme záležet. Nejinak by tomu mělo být i u právě rekonstruované historické stavby v samém centru města Písek s číslem popisným 1. Vynasnažíme se o to s maximálním úsilím.

Investorem akce je Město Písek. „Rekonstrukce objektu č. p. 1 řeší kromě celkové modernizace památkově chráněného objektu i nové informační centrum pro město a jeho návštěvníky. Ostatní prostory budou multifunkční.

„Po rekonstrukci bude objekt sloužit hlavně kultuře a návštěvníkům města. V přízemí zůstává i nadále firma Čedok, na pravé straně bude nové informační centrum. V prvním a druhém patře budou kancelářské a provozní prostory, částečně pro městské organizace a výhledově se počítá i s prostorem k pronájmu. Asijská restaurace již v objektu nebude působit,“ uvedl Jiří Žáček z odboru investic a rozvoje Městského úřadu Písek a doplnil: „Postup prací probíhá podle předloženého harmonogramu. Stavitel je profesionál ve svém oboru, navzájem probíhá pružně komunikace s investorem. S doposud prováděnými pracemi jsme spokojeni. To platí i o subdodavatelích firmy.“

Nejpatrnější změnou bude jistě vybudování výtahu s ocelovou konstrukcí a prosklením a výjezdem až do podkroví. Umístěn bude v prostoru stávajícího schodiště. „V rámci rekonstrukce dále dochází ke kompletní rekonstrukci vnitřních částí budovy, oken a kompletní výměně střešní krytiny,“ popsal stavební úpravy stavitel Jan Jedlička.

Stavební práce na této historické budově s rozpočtem 20,7 milionu korun bez DPH probíhají od letošního ledna a hotovo by mělo být už v prosinci.