Festival streetballu se rozdribluje opět na Velkém náměstí v Písku

Léto se nezadržitelně blíží a k němu v Písku už neodmyslitelně patří turnaj KOČÍ ALGORIT STREETBALL CUP. Milovníci streetballu se mohou těšit na 9. ročník v sobotu 20. srpna.

PÍSEK – Po loňském mimořádném přesunu místa pohárové soutěže ve streetballu na písecké Bakaláře se akce vrací na svoje místo přímo na Velkém náměstí. Tento velkolepý prostor bude opět hostit tři hrací plochy, na nichž se utkají jak streetballisté z řad dospělých, tak talentovaní basketbaloví mládežnici v kategorii do 13 let. Start je plánován na 10.30 hodin.
V průběhu turnaje jsou na programu také individuální soutěže ve smečování a v trojkách. Už teď je jasné, že jako každý rok nebude nouze o pohledné streetballové dunky a smache. Vítězství by měl obhajovat loňský vítězný tým Makovců s kapitánem Zdeňkem Blažkem v čele.
Zástupci pořádajících firem zvou zájemce o účast. „Přijďte 20. srpna na Velké náměstí. Ať už jako hráči nebo jako fandové. Těšíme se na vás a doufáme, že si to spolu s námi bezvadně užijete,“ pobízí Petr Čáp z ALGORIT CZECH, s. r. o. „Věřím, že se setkám se známými tvářemi znovu na Velkém náměstí, které jistě přiláká ještě více diváků. Ale hlavně doufám, že vyjde počasí,“ očekává Tomáš Kočí z KOČÍ a.s. Oba představitelé pořadatelů budou v turnaji samozřejmě aktivně reprezentovat, a to v týmu Vinaři.
Pokud máte zájem se na akci tohoto původně pouličního sportu přihlásit (zván je každý odvážlivec), pak stačí dát dohromady tým tří streetballistů, vymyslet trefný název a přihlásit se do 17. srpna na e-mail: streetball@koci.eu. Hrát se bude systémem 3×3 s maximálně jedním náhradníkem v týmu. Pokud máte dotazy, pak se neváhejte obracet na Milana Matějku na telefon 731 439 613. Startovné 100 Kč na družstvo uhradíte v den konání před turnajem.
Při nepřízni počasí se turnaj přesune do sportovní haly. Případná omezení se budou řídit dle aktuálního vládního nařízení a všichni zúčastnění o tom budou včas informováni.
Akce se uskuteční pod záštitou starostky Mgr. Evy Vanžurové. Výtěžek z turnaje podpoří basketbalovou mládež v Písku.
Pořadatelé jsou Sršni – basketbalový klub Písek, KOČÍ a.s. a ALGORIT CZECH, s. r. o. Partnery turnaje jsou ZIP Inzert s.r.o., Cukrárna Hraběnka Mirotice, Centrum kultury města Písek, Velkoobchod Šíma, Club New York Písek a muJRum.