Českobudějovičtí se mohou těšit na 29 nových bytů, které stavíme

V proluce Nádražní ulice v jihočeském hlavním městě naproti vlakovému nádraží pracuje naše společnost na výstavbě nového bytového domu. Na podzim příštího roku už budou noví majitelé bytů bydlet.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Stavba se nachází na pozemku v užším centru krajského města České Budějovice východně od historického centra města v proluce v bloku zástavby Nádražní, Rudolfovská, Lannova a Chelčického. Kromě nového bytového domu přibudou také zpevněné plochy, systém parkování, přípojky technické infrastruktury a trafostanice.

„Dům bude čtyřpodlažní s obytným podkrovím a bez podsklepení. Vznikne zde 29 bytových jednotek a také dva komerční prostory přístupné z Nádražní ulice. Parkování bude zajištěno na vlastním pozemku kombinací krytého stání, garážového stání, volného stání a parkovacího zakladače,“ uvedl stavitel Jan Jedlička.

Celá stavba je řešena bezbariérově. V domě tedy nebude chybět výtah a tři invalidní parkovací stání. V přízemí budovy budou umístěny prostory technického zázemí objektu, sklepy jednotlivých bytových jednotek, úklidová místnost a plochy o rozloze 145 m2 pro komerční provozovny. V dalších podlažích a v podkroví budou bytové jednotky. Garsoniéra – 9 bytů (25 – 34 m2), 2 + kk – 9 bytů (35 – 46 m2), 3 + kk – 10 bytů (60 – 77 m2), 4 + kk – 1 byt (85 m2).

Do vnitrobloku za domem bude průjezd pro automobily a parkovací místa a vstup do bytového domu. Obyvatelé domu budou mít z prvního patra přístup na zelenou střešní terasu o rozloze 208 m2.

„Stavba je prováděna jako developerský projekt za účelem následného rozprodeje jednotlivých bytů. Firma KOČÍ a.s. projevila o zakázku zájem a v následném výběrovém řízení předložila nejlepší nabídku. S dosavadním průběhem stavby a s přístupem pracovníků stavitele jsme spokojeni,“ řekl za investora stavby Ing. Petr Chmel, jednatel společnosti InvePRO develop s.r.o. Více informací o projektu naleznete na www.bytynadrazni.cz.

Výstavba probíhá od poloviny letošního března a hotovo by mělo být do října příštího roku.