KOČÍ ALGORIT STREETBALL CUP vyhráli Makovci

Sobotní přehlídka pohledných streetballových výkonů 16 týmů vynesla vítězství Makovcům. Ti ve finále porazili  výsledkem 13:8 pořadatelský tým Vinaři. Hru si ale užili všichni účastnici a odcházeli s krásnými vzpomínkami a dobrou náladou z příjemně sportovně prožitého dne.

PÍSEK – Devátý ročník streetballového turnaje KOČÍ ALGORIT STREETBALL CUP si v sobotu 20. srpna měl připomenout svůj počátek návratem na místo konání prvních dvou soutěží na venkovní hřiště areálu ZŠ J.K.Tyla v Písku. Důvodem, proč se tentokrát nemohlo hrát na Velkém náměstí, byly problémy se zajištěním přenosných herních kurtů. Protože ale byla nakonec sobota deštivá, ceká akce se přesunula do sportovní haly a sokolovny. Na zájmu o účast hráčů i diváků naštěstí neubralo a všichni si skvělé podkošové parádičky streetballistů pořádně užili. Slova chvály si účastníci i pořadatelé vyslechli i od starostky Mgr. Evy Vanžurové, která se osobně přišla také podívat.

Na dvou hřištích sportovní haly se předvedlo 16 týmů dospělých a v hale sokolovny pět družstev dětí.

Vítězný pohár vybojovali hráči týmu Makovci ve složení Zdeněk Blažek, Luboš Mikulášek, Jan Vokatý a Jan Procházka, kteří tak obhájili loňské prvenství. „Jsme rádi, že jsme se již po několikáté mohli zúčastnit tohoto turnaje, na který se každé léto těšíme. Začínali jsme jako mladí outsideři, kteří končili na posledním místě ve skupině. Po loňském překvapivém vítězství jsme letos poprvé zažili roli favoritů. Jsme rádi, že se nám ji podařilo potvrdit. A stejně jako každý rok jsme si letos, i přes nepřízeň počasí a halovou variantu, turnaj moc užili. Už teď se těšíme na příští ročník, doufáme, že se nám podaří zkompletovat hattrick a vyrovnat tak tým He-Goat z prvních ročníků,“ s potěšením konstatoval kapitán Makovců Zdeněk Blažek.

Na příští, 10. ročník, se však netěší jen vítězové, ale i všichni zúčastnění a samozřejmě také jeho pořadatelé. „Jsem trochu zklamaný, že se turnaj nemohl odehrát na Velkém náměstí a z důvodu špatného počasí nakonec ani na Tylovce. Nicméně si myslím, že hala Sokola byla velmi kvalitní náhradou. Jsem rád, že se všichni bavili. Už ve skupinách bylo znát, že týmy jsou velmi vyrovnané. O to víc mě těší naše druhé místo, které jsme získali hlavně díky mým spoluhráčům. Těším se na příští, kulatý, desátý ročník, na kterém se, věřím, vrátíme zpátky na Velké náměstí,“ uvedl Ing. Tomáš Kočí, člen správní rady firmy KOČÍ a. s.

„Jsme nadšeni, že i přes nepřízeň počasí se nám podařilo turnaj zorganizovat v takové kvalitě. Děkujeme hráčům, že přišli a sehráli výborná utkání. Děkujeme divákům, že je neodradila varianta v hale a přišli nás všechny podpořit. A děkujeme též zástupcům Sršňů Písek, že nám umožnili halovou variantu uskutečnit. Už teď se těšíme na příští, jubilejní, ročník a věříme, že se uvidíme v hojném počtu na Velkém náměstí,“ spokojeně hodnotil turnaj Petr Čáp, jednatel firmy ALGORIT CZECH s. r. o. Oba zástupci pořadatelů si společně zahráli v týmu Vinaři, který skončil druhý, což bylo velké překvapení.

Moderátorem a průvodcem turnaje byl trenér píseckých basketbalistů Milan Matějka.

Akce, jejíž výtěžek podpoří basketbalovou mládež v Písku, se odehrála pod záštitou starostky Mgr. Evy Vanžurové.

Pořadatelé jsou Sršni – basketbalový klub Písek, KOČÍ a.s. a ALGORIT CZECH, s. r. o. Partnery turnaje jsou ZIP Inzert s.r.o., Cukrárna Hraběnka Mirotice, Centrum kultury města Písek, Velkoobchod Šíma, Club New York Písek a muJRum.

Výsledky:

Dospělí

Konečné pořadí:

  1. Makovci (Zdeněk Blažek – kapitán, Luboš Mikulášek, Jan Vokatý, Jan Procházka)
  2. Vinaři (Libor Pešek – kapitán, Petr Čáp, Tomáš Kočí, Jaroslav Mašek, Lukáš Soucha)
  3. Flamingos (Petr Šlechta – kapitán, Ladislav Fořt, Tomáš Jílek, Egor Kravchenko)
  4. Coconut (Milan Špičák – kapitán, Kamil Říha, Tomáš Jirsa, Lukáš Tóth, Martin Kohout, Zdeněk Hronek)

Pořadí ve skupinách:

Skupina A: 1. SPŠ, 2. Vinaři, 3. Pizza team, 4. Oldstars

Skupina B: 1. Ex zahřívači, 2. Coconuts, 3. Špunti, 4. Čtyři veteráni

Skupina C: 1. Makovci, 2. Ananasové, 3. Gumídci, 4. Táborští intráci

Skupina D: 1. Flamingos, 2. Matadoři, 3. Kebab do ruky, 4. SKB Králíci

Nejlepší trojkař: Petr Šlechta (Flamingos)

Nejlepší smečař: Jan Veselý (Ananasové)

 

Mládež

Odměněno bylo všech pět týmů.

Pořadí na stupních vítězů:

  1. Trojka – Matouš Pošta, Jonáš Klement, neznámý hrdina
  2. Dvojka – Jakub Šmíd, Denis Humpál, Tomáš Hromádka
  3. Jednička – Daniel Němeček, Adam Šálek, Jan Šmíd