Zahájení Vánoční prodejní výstavy se povedlo

Slavnostní vernisáž Vánoční prodejní výstavy spojená s prodejem rukodělných výrobků zdravotních a sociálních zařízení vynesla 25 618 korun. Vystavené výrobky je možné zakoupit ve foyer Kina Portyč až do neděle 5. prosince.

PÍSEK – Už osmnáctý ročník dvanáctidenní benefice zahájili její pořadatelé ve středu 24. listopadu v píseckém kině Portyč. Originální výrobky z rukou seniorů a zdravotně či sociálně handicapovaných klientů čtyř vystavujících organizací, které si z výdělku jejich prodeje pořídí materiál pro tvorbu dalších výrobků, si mohou zakoupit návštěvníci filmových představení, ale i jen náhodně příchozí. Pořídit si zde mohou například adventní věnce, svícny, keramiku, obrazy, různé dárky a ozdoby s vánoční tématikou.

I přes přísná koronavirová opatření přilákal slavnostní začátek výstavy řadu návštěvníků. Moderátor Českého rozhlasu Luboš Voráček představil vystavující i pořádající a připomněl, že pomáhat potřebným je důležité nejen v předvánočním čase. O vánoční hudební doprovod se postaral flétnový soubor ZUŠ Písek pod vedením Petry Holubové. Návštěvníci si odnesli domů sladké občerstvení z Cukrárny Hraběnka z Mirotic a v kinosálu shlédli rodiče s dětmi animovaný film „Chlupáčci“.

Po úvodním dni si výstavci odnesli celkem 25 618 Kč. Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky 7 262 Kč, Denní a týdenní stacionář Duha Písek 9 144 Kč, Dětská psychiatrická nemocnice Opařany 4 045 Kč a Městské středisko sociálních služeb Písek 5 167 Kč.

Celkový výnos z výstavy i s dobrovolným vstupným bude znám až po jejím ukončení prodeje v neděli 5. prosince. Vánoční prodejní výstava je do té doby přístupná veřejnosti zdarma každý den vždy v době otevření kina.

 „I přes loňský výpadek a problémy, které jsou v současné těžké době způsobené pandemií covid-19, jsme rádi, že se nám podařil uspořádat osmnáctý ročník této dobročinné akce. Za tu dobu už máme hezkou základnu fanoušků výstavy a vždy znovu rádi vidíme nové tváře, kterým se vystavené výrobky nejenom líbí, ale chtějí jejich nákupem pomoct vystavujícím organizacím,“ řekl Ing. Tomáš Kočí, člen správní rady KOČÍ a.s.

Akce je podporována městem Písek. Pořádá KOČÍ a.s. Partnery jsou Centrum kultury města Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice, inzertní magazín ZIP inzert, týdeník Písecké postřehy, portál Jižní Čechy Teď a ArtPropag – Ing. Martin Klimeš.

 

Fakta z historie Vánoční prodejní výstavy

První Vánoční prodejní výstavu uspořádala KOČÍ a.s. v roce 2003. V úvodních třech ročnících byla navíc využívána forma dražby.

V roce 2019 se celkově prodaly výrobky za rekordních 50 402 koruny a na dobrovolném vstupném se vybralo 4 428 korun.

Součet výdělků ze všech předchozích sedmnácti ročníků této akce je i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 358 000 korun.