Vítězství na KOČÍ ALGORIT Streetball cup patřilo Makovcům

Přestože se letošní 8. ročník tohoto streetballového klání odehrál netradičně na Bakalářích namísto obvyklého Velkého náměstí, na jeho průběhu to nebylo znát. Hrál se ve znamení krásného počasí, dobré nálady a pěkných baskeťáckých výkonů.

PÍSEK – Turnaj KOČÍ ALGORIT Streetball cup v sobotu 21. srpna dopoledne s pořadateli slavnostně zahájili 1. místostarosta Písku Ing. Petr Hladík a radní Mgr. Miroslav Janovský. Na třech kurtech hrálo 16 týmů dospělých a tři družstva dětí. A vše šlapalo díky skvělé organizaci jako vždy na výbornou.

Vítězný pohár vybojovali hráči týmu Makovci ve složení Zdeněk Blažek, Luboš Mikolášek, Matěj Bartoš a Jan Vokatý. Všichni si celý průběh turnaje pochvalovali a věří, že příště i v každoroční velké konkurenci vítězství obhájí.

Spokojení však nebyli jen vítězové, ale všichni hráči, diváci a pořadatelé. „Jsme rádi, že se turnaj vydařil. Přihlásil se velký počet hráčů, což nám jako pořadatelům udělalo obrovskou radost. Měli jsme štěstí na skvělé počasí a jsme také rádi, že během turnaje nedošlo k žádnému zranění. Podle reakcí všech zúčastněných mám pocit, že si to všichni užili, a že i když se na poslední chvíli musela řešit změna místa, vše dopadlo nad očekávání dobře. Turnaj šlapal skvěle celý den hlavně díky organizaci Milana Matějky,“ spokojeně hodnotil turnaj Petr Čáp, jednatel firmy ALGORIT CZECH s. r. o.

„S turnajem jsem moc spokojený. Hlavně vyšlo počasí a i místo, které bylo náhradou za Velké náměstí, bylo dobře vymyšlené. Všichni si to užili. Na výkonech se neprojevil ani úbytek sportovních sil z nedávné doby zákazu sportu při covidové pandemii. Už se těšíme na další ročník,“ uvedl Ing. Tomáš Kočí, člen správní rady firmy KOČÍ a. s. Oba zástupci pořadatelů si společně zahráli v týmu Vinaři, který skončil v boji o čvtrfinále.

Turnajem provázel trenér píseckých basketbalistů Milan Matějka. „Musím pochválit všechny hráče za jejich maximální nasazení. Vydařilo se také počasí, což turnaji neskutečně pomáhá,“ řekl Matějka.

Akce se uskutečnila pod záštitou starostky Mgr. Evy Vanžurové. Výtěžek podpoří basketbalovou mládež v Písku. Pořadatelé jsou Sršni – basketbalový klub Písek, KOČÍ a.s. a ALGORIT CZECH, s. r. o. Partnery turnaje jsou ZIP Inzert s.r.o., Cukrárna Hraběnka Mirotice, Velkoobchod Šíma, Club New York Písek a Základní škola Josefa Kajetána Tyla a Mateřská škola Písek, Tylova 2391.

 

Výsledky:

Dospělí

Konečné pořadí: 1. Makovci, 2. Buch, 3. For Czech system , 4. SPŠ.

Nejlepší smečař: Vojtěch Ureš (Klaudyho máma).

Účastníci: Makovci (Blažek), Buch (Krajcigr), Majors, Raptors (Čihák), Staroušovo vnoučata, SPŠ (Šimůnková), Petr šlechta team, Vinaři (Kočí), Hrnec je na mol (Toth), Gymstr (Svobodová), MAPETO (Velebil), doCenti (Jirsa), Klaudyho máma (Ureš), Včelička (Skovajsa), JO! (Špičák), Kaplice (Šulek).

Mládež

Odměněny byly všechny týmy. První skončil tým Modrých.

 

Fotografie poskytl Petr Brůha.