Streetbalisté opanovali písecké Velké náměstí, vítězství patří týmu Robilad

18. 08. 2019
Už tradiční streetballový turnaj KOČÍ ALGORIT STREETBALL CUP slavil úspěch vysokou účastí hráčů, tým BSC boys dorazil dokonce až z Polska. V sobotu 17. srpna 2019 se odehrál už šestý ročník a pohár pro vítěze si odnesl Robilad.
PÍSEK – Na Velkém náměstí byly rozprostřené tři streetballové kurty, na kterých se sešlo 16 týmů dospělých a šest týmu v kategorii mládež. Turnaj společně s organizátory zahájil zástupce města Písek Mgr. Miroslav Janovský. Pak už hráči rozdriblovali míče na kurtech a po jejich hodech se permanentně vlnili sítě basketbalových košů. To dělalo radost početné divácké kulise, jejichž dobrou náladu podpořil komentátor zápasů Milana Matějka. Z vítězství se nakonec po lítých bojích radoval tým Robilad ve složení Petr Šlechta, Dalibor Fait, Miroslav Procházka a Daniel Hejda. „Bylo to příjemné zpestření letní přípravy. Mám to tady rád, protože to není jako ČBF tour, kde to berou strašně vážně. Streety jsou na pohodu. Člověk si může dát pivo, proběhne se a zahraje. Dařilo se nám a nakonec jsme vyhráli. Název Robilad znamená pozpátku Dalibor, na počest našeho kamaráda Dalibora Faita, který si s námi v náročné přípravě přišel konečně zahrát. Doufám, že příští rok se takto sejdeme znovu,“ řekl kapitán vítězného týmu Petr Šlechta.
Všichni účastníci turnaje si dobře zahráli a jako vždy se skvěle bavili. Mezi hráči byli i zástupci organizátorů Petr Čáp, jednatel firmy ALGORIT CZECH s. r. o. a Ing. Tomáš Kočí, statutární ředitel firmy KOČÍ a. s. Jejich tým Mizerové doplnili ještě Přemysl Janovský, Ivoš Kaiser a Aleš Kyrián a umístili se čtvrtí v pořadí.

Turnaje se hrál pod záštitou starostky Písku Mgr. Evy Vanžurové. Výtěžek podpoří basketbalovou mládež v Písku.

Výsledky:
Dospělí
Pořadí ve skupinách: Skupina A: 1. Morenda, 2. Zoufalci, 3. Big Bros, 4. SPŠ. Skupina B: 1. Klaudyho máma, 2. Mizerové, 3. Ibalgin, 4. Veteráni. Skupina C: 1. Mamánci, 2. Metráčci, 3. Pizza team, 4. BCS boys. Skupina D: 1. Robilad, 2. Nazdárci, 3. – 4. Makovci, 3. – 4. Sběrný dvůr.
Konečné pořadí: 1. Robilad (Petr Šlechta, Dalibor Fait, Miroslav Procházka, Daniel Hejda), 2. Mamánci (Jan Valuch, Marek Výkruta, Patrik Výkruta, Petr Schenfeld), 3. Klaudyho máma (Vojtěch Ureš, Ladislav Petřík, Matěj Velebil, Oldřich Mokruša), 4. Mizerové (Petr Čáp, Přemysl Janovský, Ivoš Kaiser, Aleš Kyrián, kouč Tomáš Kočí).
Nejlepší trojkař: Ladislav Petřík (Klaudyho máma).
Nejlepší smečař: Vojtěch Ureš (Klaudyho máma).
V kategorii mládež byly odměněny všechny týmy: 1. Smetáci, 2. Boston, 3. Topělec, 4. Písek, 5. Ondra, 6. Goldem State.
Dobrovolní pořadatelé: Sršni – basketbalový klub Písek, KOČÍ a.s. a ALGORIT CZECH, s. r. o. Partneři turnaje: Centrum kultury města Písek, ZIP Inzert s.r.o., Club Bar New York, HEYCO WERK ČR s.r.o., WITTMANN BATTENFELD CZ spol. s.r.o., Velkoobchod Šíma, ZŠ J.K. Tyla Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice a Základní škola Josefa Kajetána Tyla a Mateřská škola Písek, Tylova 2391.

Řekli po turnaji
Tomáš Kočí, statutární ředitel KOČÍ a. s.: „Turnaj se povedl, všechno bylo fajn. Bohužel jsem sám nemohl hrát kvůli zlomenému palci na noze. Věřím, že to příští rok tady na náměstí napravím. Náš tým Mizerové jsem koučoval a skončili jsme těsně pod stupni vítězů. Beru to jako obrovský úspěch, tak dobře jsme se v historii turnaje ještě neumístili, jsem na kluky pyšný. Za tým Morenda si zahrál také můj otec s přáteli. Na to, jak dlouho nehráli, se s tím popasovali velmi dobře.“

Petr Čáp, jednatel ALGORIT CZECH s. r. o.: „Jsem maximálně spokojený, protože bylo hodně týmů dospělých i dětí a přišlo hodně diváků. Počasí se vydařilo. Prostě to celé letos nemělo chybu. Určitě se tady sejdeme zase za rok. Čtvrté místo našeho týmu Mizerové je velký úspěch, letos jsme měli lepší fyzičku.“

Milan Matějka, Sršni – basketbalový klub Písek: „Celý turnaj probíhal báječně. Vše bylo na jedničku jako minulý rok. Termín v srpnu se osvědčil, bylo víc hráčů i diváků.“

Miroslav Janovský, radní města Písek: „Chtěl bych poděkovat Petru Čápovi a Tomáši Kočímu, že tuto akci už pošesté dělají a dělají ji čím dál tím líp. Doufám, že v tom budou pokračovat a bude nás pořád víc.“