Slavnostní zahájení dvacáté Vánoční prodejní výstavy mělo velkou návštěvnost

Úvodní den jubilejní dvanáctidenní benefice v píseckém Kině Portyč přineslo vystavujícím organizacím výnos 36 755 Kč. Nakoupit vystavené rukodělné výrobky mohou lidé až do neděle 10. prosince.

PÍSEK – Vernisáží ve středu 29. listopadu byla otevřena Vánoční prodejní výstava ve foyer Kina Portyč, na tu už tradičně dorazil velký počet zájemců.

Při zahájení vystoupil s vánočními melodiemi flétnový soubor Petry Holubové ze ZUŠ Písek, moderátorského mikrofonu se ujal ostřílený profesionál Luboš Voráček z Českého rozhlasu, který krátkými rozhovory představil vystavující organizace a pořadatele akce KOČÍ a.s.

Sladké občerstvení pro všechny připravila Cukrárna Hraběnka z Mirotic a v kinosálu mohli shlédnout návštěvníci promítání pohádky „Tlapková patrola ve velkofilmu“.

Návštěvníci si v době otevření kina mohou až do neděle 10. prosince zakoupit originální výrobky s vánoční tématikou z rukou seniorů a zdravotně či sociálně handicapovaných klientů pěti vystavujících organizací. Pořídit si zde mohou například adventní věnce, ozdoby, svícny, keramiku, perníčky a různé dárky.

Výdělek z prodeje si odnesou vystavující, a navíc si rovným dílem rozdělí vybrané dobrovolné vstupné. Peníze pak využijí na nákup materiálu pro další kreativní tvorbu v arteterapeutických a ergoterapeutických dílnách.

Po úvodním dni výstavy si vystavující odnesli celkem 36 755 Kč. Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky 3 800 Kč, Denní a týdenní stacionář Duha Písek 14 880 Kč, Dětská psychiatrická nemocnice Opařany 8 300 Kč, Městské středisko sociálních služeb Písek 6 496 Kč a SeneCura SeniorCentrum Písek 3 280 Kč. Celkový výnos z výstavy včetně dobrovolného vstupného bude znám až po jejím skončení.

 „Velmi mě těší, že už dvacet let formou prodejní výstavy můžeme společně s návštěvníky pomáhat potřebným z našeho okolí. Tato akce se zatím neomrzela a stále láká pravidelné, ale i nové zájemce. Věřím, že je stejně jako mě hřeje u srdce radost z dobré věci. Kdo nestihl přijít na vernisáž a měl by zájem si něco nakoupit, může tak učinit ještě v následujících jedenácti dnech,“ řekl Ing. Tomáš Kočí, člen správní rady KOČÍ a.s.

Akce je podporována městem Písek. Pořádá KOČÍ a.s. Partnery jsou Centrum kultury města Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice, inzertní magazín ZIP inzert, týdeník Písecké postřehy, portál Jižní Čechy Teď a ArtPropag – Ing. Martin Klimeš.

Fakta z historie Vánoční prodejní výstavy

První Vánoční prodejní výstavu uspořádala KOČÍ a.s. v roce 2003.

Vloni při 19. ročníku se prodaly výrobky za rekordních 72 621 korun a na dobrovolném vstupném se vybralo 7 285 korun.

Součet výdělků ze všech předchozích devatenácti ročníků této akce je i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 541 000 Kč.