Rekonstruujeme stravovací provoz Ministerstva vnitra na Letné

Zaměstnanci Ministerstva vnitra budou vařit a obědvat v moderně zrekonstruovaných prostorech, které splňují veškeré hygienické požadavky. Obnovu provádí naše společnost.

PRAHA – Stavba započala v listopadu roku 2018. Jídelna a kantýna objektu Ministerstva vnitra ČR Letná slouží kromě kmenových zaměstnanců také řadě dalších osob z resortu, například příslušníkům Policie ČR, účastníkům školení, seminářů, kongresů a mnoha dalším. Vybavení kuchyně z osmdesátých a devadesátých let bylo za hranicí své životnosti a energeticky nehospodárné. Statickým průzkumem podlahy bylo zjištěno silné lokální narušení povrchových vrstev a výrazná koroze ocelové výztuže. Na řadě míst se objevila vlhkost pod hydroizolační vrstvou.

„Při rekonstrukci byly odstraněny původní stěny a podlahy. Vše bylo řešeno novým dispozičním uspořádáním dle návrhu architekta s nutností provést statické zajištění původních stropních železobetonových desek pomocí lepených uhlíkových lamel, které jsou požárně ochráněny speciální izolací,“ uvedl stavitel Milan Zábranský.

Rekonstrukcí došlo k výrazné modernizaci, zavedení potřebných technologií pro splnění hygienických požadavků, navýšení kapacity kuchyně, rychlejšího odbavení strávníků v jídelně i akcí s občerstvením mimo běžný provoz v objektu i mimo něj. Změnou topného média byly zrušeny parní varné kotle a nahrazeny kotli elektrickými. Kuchyně je vybavena lapákem tuků a olejů a celý provoz osazen klimatizačními jednotkami.

Zhotovitel celé akce byl vybrán v rámci zadávacího řízení zveřejněného v elektronickém nástroji NEN. Vše zatím probíhá podle představ investora, během stavby byla řešena řada změn oproti projektové dokumentaci. Nyní se stavba bez vážnějších problémů blíží do konce.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.