Podíleli jsme se na obnově betonárny, bude nejmodernější v Jihočeském kraji

Jen před pár dny jsme dokončili stavební práce pro firmu BETON Písek spol. s r.o. I díky naší práci se může pochlubit zdvojnásobením výrobní kapacity s udržením vysokého standardu vyráběných směsí.

PÍSEK – Výstavbu na modernizaci písecké betonárny v ulici K Lipám 132 naše společnost prováděla od listopadu loňského roku do února letošního roku.

„Původní technologie míchala směsi 27 let a byla tedy na hraně svojí životnosti. Navíc již byla v mnoha směrech nevyhovující. Výrobní kapacita už byla nedostatečná a neumožňovala další rozšíření výroby o nové produkty, který dnešní stavební trh nabízí,“ uvedl důvody rekonstrukce Jaroslav Herink, jednatel BETON Písek spol. s.r.o.

Po dokončení výstavby se pro zákazníky betonárny mnohé změní. „Zdvojnásobí se výrobní kapacita betonárny, která nyní bude reálně okolo 70 m3/hod. Dále bude možné rozšířit výrobu o podkladní vrstvy do komunikací s označením MZK. Budeme se tak moct přizpůsobit novým trendům ve výrobě betonu v podobě míchání z recyklačních materiálů. Plánujeme především udržet vysoký standard vyráběných směsí a také s tím spojené služby s dodávkou k odběratelům. Samozřejmě chceme rozšířit okruh nových odběratelů, protože budeme v regionu nejmodernějším provozem s dodávkou betonových směsí pro velké zakázky, které místní trh v budoucnu přinese. Například výstavba plaveckého stadionu v Písku nebo rozšíření silnice I/20 na České Budějovice spadající pod Ředitelství silnic a dálnic,“ popsal plány Jaroslav Herink a dodal: „Firma KOČÍ a.s. se podílela všemi dostupnými prostředky na demolici, zemních a přípravných pracích k samotné výměně technologie. Všechny termíny, i když se prováděly v zimním období, tak byly na stoprocentně splněny. Komunikace se stavitelem panem Zábranským byla na profesionální úrovni.“