KOČÍ ALGORIT Streetball cup si z náměstí odnesli hráči Klaudyho mámy

Sedmý ročník streetballového turnaje v Písku je úspěšně odehraný. Vítězství vybojovala Klaudyho máma.

PÍSEK – Velké náměstí patřilo v sobotu 8. srpna streetballu. Slavnostního zahájení se s organizátory ujali senátor Ing. Karel Kratochvíle a 3. místostarosta Písku JUDr. Ondřej Veselý. Na třech kurtech od rána do odpoledne driblovalo a střílelo na bezedné koše rekordních osmnáct týmů dospělých a šest družstev dětí. Vše se odehrálo podle pravidel a v pohodě s velkou podporou diváků a vtipnými komentáři Milana Matějky, který celou akci moderoval.

Pohár pro vítěze nakonec zvedl nad hlavu tým z Příbrami s názvem Klaudyho máma ve složení Vojtěch Ureš, Ondřej Beran, Martin Šesták a David Šimáček. „Turnaj se moc vydařil. Jsme tady už potřetí a jezdíme sem moc rádi. Je tady super organizace. Prostě skvělé. To, že jsme vyhráli, to je takový bonus. Předtím jsme se umístili nejlíp třetí, to bylo vloni. Navíc já jsem proti Petru Šlechtovi nastoupil jako jediný v soutěži smečování. Tady je to specifické, že na každou smeč je jen jeden pokus, takže to člověk musí dát hned, to se mi letos nepovedlo. I tak to bylo super,“ řekl Vojtěch Ureš z Klaudyho mámy.

Nikdo z účastníků po odehrání všech zápasů neodcházel zklamaný, šlo především o pobavení a kvalitním sportem prožitý den. Mezi hráči byli i zástupci pořadatelů Petr Čáp, jednatel firmy ALGORIT CZECH s. r. o. a Ing. Tomáš Kočí, statutární ředitel firmy KOČÍ a. s. Jejich tým Bad Boys doplnili ještě Lukáš Soucha a Ondřej Jelínek.

Turnaj se odehrál pod záštitou starostky Písku Mgr. Evy Vanžurové. Výtěžek podpoří basketbalovou mládež v Písku. Pořadatelé jsou Sršni – basketbalový klub Písek, KOČÍ a.s. a ALGORIT CZECH, s. r. o. Partnery turnaje jsou ZIP Inzert s.r.o., Cukrárna Hraběnka Mirotice, HEYCO WERK ČR s.r.o., WITTMANN BATTENFELD CZ spol. s.r.o., Velkoobchod Šíma a Club New York Písek.

 

Výsledky:

Dospělí

Pořadí ve skupinách: Skupina A: 1. Klaudyho máma, 2. Čihy, 3. SPŠ

Skupina B: 1. Pocem kam deš s tim pivem, 2. Bad Boys, 3. Staroušovo vnoučata

Skupina C: 1. Hafani, 2. Makovci, 3. Ladies

Skupina D: 1. Amigos, 2. 4CZEch SYSTÉM, 3. Wild Monkeys

Skupina E: 1. 15 dkg Turisťáku, 2. Žízeň, 3. Invalidi

Skupina F: 1. Ibalgin, 2. Piza Team, 3. Metráčci

Konečné pořadí: 1. Klaudyho máma, 2. Pocem kam deš s tim pivem, 3. 15 dkg tusťáku, 4. Makovci.

Nejlepší trojkař: Aleš Kyrián.

Nejlepší smečař: Petr Šlechta.

V kategorii mládež byly odměněny všechny týmy. První skončili chlapci z Písku ve složení Matěj Šmíd, Jan Kopunec, Jaroslav Soukup a Josef Kolář.

 

Řekli po turnaji

Tomáš Kočí, statutární ředitel KOČÍ a. s.: „Myslím, že dnes si zasloužíme ocenění všichni, protože v tak horkém počasí jsme toho měli všichni plné kecky. Jsem rád, že všichni vůbec dorazili a mohli jsme si zahrát. Letos se přihlásil rekordní počet týmů. Je znát, že turnaj se stává větší akcí a roste jeho obliba, za to jsem moc rád. V dalším ročníku bychom rádi pokračovali opět v srpnu, přece jen počasí stálejší.“

Petr Čáp, jednatel ALGORIT CZECH s. r. o.: „Jsem nadšený, že bylo poprvé osmnáct týmů a je jich pořád víc a víc, navíc z mnoha měst České republiky. Přišlo i hodně diváků. Počasí bylo tedy až moc dobré, ale jinak naprosto super. Dělá mi to jenom radost. Určitě budeme v turnaji pokračovat i příští rok. V našem týmu na to, že jsme hodně dlouho netrénovali, tak jsme to v dobrém přežili, a to je to nejdůležitější. Náš výkon se jinak hodnotit nedá.“

Milan Matějka, Sršni – basketbalový klub Písek: „Vyšlo parádní počasí a navíc osmnáct týmů dospělých, takže parádní. Organizace šlapala na jedničku. Na příští rok určitě vymyslíme zas nějakou perličku.“