Kanárci vyhráli jubilejní KOČÍ ALGORIT STREETBALL CUP

Sobotní festival streetballových výkonů 16 týmů vynesl vítězství Kanárkům. Na oblíbený turnaj, který letos oslavil 10 let od svého vzniku, však budou jistě vzpomínat všichni zúčastnění.

PÍSEK – K zakončení první dekády každoročního turnaje KOČÍ ALGORIT STREETBALL CUP se v sobotu 12. srpna na Velkém náměstí v Písku z poháru pro vítěze v kategorii dospělí radoval tým Kanárků ve složení Petr Šlechta, Milan Špičák, Jiří Mergl, Miloslav Procházka a Ondřej Jelínek. Velmi si pochvalovali výbornou organizaci akce a věří, že za rok vítězství obhájí. „Po dlouhé době jsme se zase vrátili na náměstí. Za to jsem moc rád, protože tady migruje mnoho lidí a mohou se podívat, co se v Písku děje. Nám se to dnes povedlo tak, jak si představuji streetball. Že to není jako ČBF tour, kde se prostě hraje o peníze a všichni to hrozně hrotí. Sejdou se tady kluci, se kterými jsme hráli, hrajeme proti sobě, probíhá to v přátelské atmosféře, a to se mi moc líbí,“ hodnotil turnaj kapitán vítězného týmu Petr Šlechta.

V kategorii Mládež byly odměněny všechny týmy, hrálo celkem 19 dětí. Všichni mladí hráči byli výborní, plní chuti hrát, a i ve velkém horku podávali skvělé výkony. V individuálních soutěžích zaváleli Štěpán Fical z týmu Buch ve smečování a Petr Šlechta z týmu Kanárci v trojkách.

„Jsem moc rád, že se podařilo uspořádat už 10. ročník streetballového festivalu na Velkém náměstí v Písku. Myslím, že ty kurty sluší náměstí daleko víc než parkovací stání na auta. Počasí se velmi povedlo. Hrálo se moc hezky. Jsem rád, že jsme se tam potkali s bývalými spoluhráči a s hráči, kteří sem jezdí pravidelně. A už se moc těším na příště.“ uvedl Ing. Tomáš Kočí, člen správní rady firmy KOČÍ a. s.

„Z 10. ročníku jsem nadšený. Povedlo se turnaj zorganizovat na Velkém náměstí, počasí nám též přálo a všichni hráči hráli ohleduplně, tudíž bez zranění. A hlavně podali dobré sportovní výkony. Pevně doufám, že si hru všichni užili a jubilejní ročník v nich zanechá příjemné vzpomínky. Velice mě potěšila účast takové osobnosti, jakou je česká reprezentantka Kateřina Elhotová, vicemistryně světa z roku 2010. Bývalá kapitánka ženské reprezentace celý turnaj uvedla a mimo jiné nás pochválila za výběr krásného místa,“ spokojeně hodnotil turnaj Petr Čáp, jednatel firmy ALGORIT CZECH s. r. o. Oba zástupci pořadatelů si společně zahráli v týmu Vinaři.

Moderátorem a průvodcem turnaje byl trenér mladých píseckých basketbalistů Milan Matějka. „Turnaj proběhl podle našeho očekávání v té nejlepší sportovní a přátelské atmosféře, kterou podtrhlo i skvělé počasí. Všechny týmy daly do svého výkonu maximum a myslím, že si to hráči skutečně užili, stejně tak jako diváci, kterých bylo tentokrát opravdu mnoho. Akce to byla nadmíru přínosná po všech stránkách také pro město Písek, což dokazuje přítomnost pana starosty, který na začátku hovořil spolu s výjimečnou návštěvou ze světa ženského basketbalu Kateřinou Suchanovou, dříve Elhotovou.“ řekl Matějka.

Akce, jejíž výtěžek podpoří basketbalovou mládež v Písku, se odehrála pod záštitou starosty JUDr. Ing. Michala Čapka.

Pořadatelé jsou Sršni – basketbalový klub Písek, KOČÍ a.s. a ALGORIT CZECH, s. r. o. Partnery turnaje jsou ZIP Inzert s.r.o., Cukrárna Hraběnka Mirotice, Velkoobchod Šíma, Club New York Písek, muJRum, PROGRESS sportswear, s.r.o. a Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o.

Výsledky:

Dospělí

Pořadí ve skupinách:

Skupina A: 1. Vinaři, 2. Ex zahřívači lavičky

Skupina B: 1. Makovci, 2. 4czech system

Skupina C: 1. Buch, 2. Rakety

Skupina D: 1. Kanárci, 2. Air Ballers

Konečné pořadí: 1. Kanárci, 2. Buch, 3. 4czech systém, 4. Makovci.

Nejlepší trojkař: Petr Šlechta (Kanárci)

Nejlepší smečař: Štěpán Fical (Buch)

Mládež:

V kategorii Mládež byly odměněny všechny týmy. Hrálo celkem 19 dětí.

 

Fotografie z turnaje. Foto Petr Brůha