facebook

Aktuality

Aktuality / 2019 / Detail aktuality

První etapa rekonstrukce Domu kultury ve Strakonicích je v naší režii

07. 10. 2019

Od letošního dubna do ledna příštího roku provádíme stavební úpravy v strakonickém Domě kultury. Obnovy se dočká především restaurace, ale i další provozy občanské vybavenosti v budově.
STRAKONICE – Rekonstruovaná část objektu bude sloužit několika provozům občanské vybavenosti, a to restauraci s kuchyňským a skladovým zázemím, jídelně a multifunkčnímu klubu. „Provádíme přístavbu dvorního traktu s hygienickým zázemím zaměstnanců a technickými provozy, vnitřní dispoziční úpravy stávajícího půdorysu a terasy restaurace jižně před objektem. Na části pozemku budou nové zpevněné povrchy neveřejné obslužné komunikace a úpravy inženýrských sítí,“ popsal stavitel Jan Jedlička.
Jedná se o první etapu kompletní rekonstrukce stávajícího objektu podle zpracované studie celkové rekonstrukce. „Jde zejména o realizaci nové restaurace v 1. nadzemním podlaží s možností variabilního využití a rozčlenění prostor, přístavbu venkovní terasy na jižní a západní straně objektu, rekonstrukci stávající loutkové scény na moderní multifunkční sál, novou kuchyni včetně vybavení, nový osobní výtah, nový nákladní výtah, nové zpevněné manipulační plochy u objektu a související sociální a technické prostory. Vedle stavebních prací je součástí také provedení všech inženýrských sítí - elektro, voda, kanalizace, topení, vzduchotechnika, klimatizace a rozvod piva do restaurace a do tří nových barů. Chybět nebude nový nábytek, gastrovybavení a jevištní technika. Zhotovitele stavby KOČÍ a.s. jsme vybrali na základě otevřeného nadlimitního zadávacího řízení dle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek. S firmou i její prací jsme do této doby velice spokojeni,“ uvedl Ing. Oldřich Švehla, vedoucí oddělení investic odboru majetkového Městského úřadu Strakonice.
Rozpočet na zhotovení celé akce činí necelých 46 milionů korun bez DPH.