facebook

Aktuality

Aktuality / 2019 / Detail aktuality

Gymnazisté z Písku budou reprezentovat basketbalový um ve světovém finále na Krétě s naší podporou

11. 03. 2019

Koncem února se ředitel naší společnosti Ing. Tomáš Kočí dohodl s ředitelem Gymnázia Písek Mgr. Michalem Drncem na uzavření darovací smlouvy, díky níž se dopraví basketbalový výběr žáků školy na mezinárodní finále na řeckém ostrově Kréta.
PÍSEK - Družstvo chlapců Gymnázia Písek zvítězilo v prosinci 2018 v celorepublikovém finále v basketbalu, které se konalo 3. - 4. prosince 2018 v Jindřichově Hradci. Tím si vybojovalo účast na světovém finále ISF WCS Basketball Greece, které se bude konat ve dnech 12. - 20. dubna 2019 v Heraklionu na řecké Krétě.
Finále se koná pod záštitou ISF (Mezinárodní federace školního sportu, International School Sport Federation) sídlící v belgickém Bruselu. Tato organizace vznikla v 70. letech 20. století a jejím členem je 70 národních federací. Cílem organizace je výchova prostřednictvím sportu. Klade důraz na aspekt porozumění mezi mladými lidmi, setkávání různých kultur, vzájemné kontakty mezi účastníky, především v rámci různých doprovodných programů sportovních soutěží.
Oficiálním zástupcem České republiky při ISF je AŠSK (Asociace školních sportovních klubů). „Této akce se za naši školu účastní jedenáct žáků, trenér a také učitel a vedoucí družstva v jedné osobě. Náklady s tím spojené kryje z většiny příspěvek kraje, dále sama škola a příspěvek sponzora. Příspěvek firmy KOČÍ a.s. pokryje část cestovních nákladů. Podpora je pro nás důležitá a jsme za ni vděčni,” uvedl Mgr. Michal Drnec, ředitel Gymnázia Písek.
„Není tajemstvím, že jsme letitým sponzorem píseckého basketbalového oddílu Sokol Sršni Písek. I žáci píseckého gymnázia reprezentují tento oddíl, proto jsme se s podporou této akce dlouho nerozmýšleli. Jsme pyšní na to, že se kluci dostali až do světového finále. Držíme palce a věříme v nejlepší umístění,” řekl ředitel naší společnosti Ing. Tomáš Kočí.
Vítězná sestava družstva Gymnázia Písek: Pavel Černý (C), Mikoláš Houser, Matěj Mach, Tomáš Hladík, Martin Štrobl, Jan Kříž, Ondřej Fleisig, Jan Hanslbauer, Kryštof Pytelka, Filip Arnican a Josef Sedláček.