facebook

Aktuality

Aktuality / 2018 / Detail aktuality

Vánoční prodejní výstava zahájí opět v píseckém Kině Portyč

02. 11. 2018

Benefiční akci s prodejem rukodělných výrobků slavnostně otevřeme ve středu 28. listopadu.
PÍSEK – Expozice ve foyer kina spojená s prodejem vystaveného zboží potrvá dvanáct dní a otevřená bude vždy v době promítání kina. K zakoupení zde budou originální výrobky z rukou zdravotně či sociálně handicapovaných klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Denního a týdenního stacionáře Duha Písek, Dětské psychiatrické nemocnice Opařany a Městského střediska sociálních služeb Písek.
Slavnostní vernisáž, na kterou jsou zváni všichni, kdo chtějí pořídit adventní výzdobu či nevšední dárek a přispět tak na další tvorbu vystavujících organizací, se uskuteční ve středu 28. listopadu od 16:30 hodin. Moderátorsky se představí oblíbený Luboš Voráček (Český rozhlas). V zahajovacím programu vystoupí dětský soubor zobcových fléten Rondo (ZUŠ Písek). Následovat bude sladký raut s teplými nápoji, který poprvé připraví mirotická Cukrárna Hraběnka. Od 17 hodin se veřejnosti otevře kinosál s promítáním animované pohádky „Esa z pralesa”. U vstupu do kina naleznou návštěvníci kasičku na dobrovolné vstupné, takto vybrané peníze se rozdělí mezi vystavující organizace.
Ukončení celé výstavy je naplánováno na neděli 9. prosince s odchodem posledních návštěvníků večerního představení.
„Zvykl jsem si pořizovat vánoční výzdobu každoročně právě na této akci. Je skutečně krásná a ojedinělá. Těší mě, že pořádáním výstavy můžeme pomoci smysluplné věci, ze které se radují samotní výrobci, vystavující organizace, ale i kupující a obdivovatelé vystavených výrobků. Určitě se přijďte podívat,“ vyzývá Ing. Tomáš Kočí, statutární ředitel KOČÍ a.s.
Akci pořádá KOČÍ a.s. Partnery akce jsou Centrum kultury města Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice, inzertní magazín ZIP inzert a Reklamní agentura MiradiX.

Fakta z historie Vánoční prodejní výstavy
První Vánoční prodejní výstavu uspořádala KOČÍ a.s. v roce 2003. Přímým prodejem se tehdy vydělalo 19 tisíc korun. V úvodních třech ročnících byla navíc využívána také forma dražby.
Vloni začínala výstava 29. listopadu a trvala dvanáct dní. Tehdy se celkově prodaly výrobky za 35 417 korun a na dobrovolném vstupném se vybralo 2 840 korun.
Součet výdělků ze všech patnácti ročníků této akce byl i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 253 000 korun.