facebook

Aktuality

Aktuality / 2018 / Detail aktuality

Obchodní akademie rozšiřuje prostory výuky i zázemí

07. 03. 2018

Ukázat, co naše firma umí, můžeme při realizaci stavebních úprav v podkroví Obchodní akademie a Jazykové školy Písek. Chceme být vidět a vážíme si každé příležitosti.
PÍSEK – Stavební akce navazuje na I. etapu provedenou od května 2016 do ledna 2017, tehdy vzniklo v půdních prostorách školy zázemí pro vedení, knihovna a studentský klub.
Nyní ve II. etapě od listopadu 2017 do října 2018 je předmětem rekonstrukce změna za účelem zvýšení kapacity školy. Podkrovní vestavbou vznikne čtvrté nadzemní podlaží. „Nový krov bude založený na ocelových lichoběžníkových rámech a sedlovou střechou s valbovými ukončeními. Prosvětlení vyřeší průběžný nízký pás oken ve svislé rovině a střešní okna. Požární bezpečnost zajistí vybudovaná vnější úniková schodiště,“ informoval o stavbě v hodnotě necelých 30 milionů korun bez DPH stavitel Ondřej Soukup.
Stavebními úpravami vzniknou kmenové a odborné třídy, kabinety, úniková schodiště, aula se zázemím a byt pro učitele.
„Zajímavé pojetí projekčního ateliéru Heritas v sobě nese propojení architektonického řešení původní stavebně zničené schwarzenbergské budovy a dále funkční pojetí požadavku školy na prostory. Už výsledek I. etapy je něčím, co je obdivováno lidmi napříč profesemi z celé České republiky. Zakázku Jihočeského kraje pro II. etapu vysoutěžila stavební firma KOČÍ. Od zhotovitele očekáváme právě v dnešní době, kdy je o kvalitní výsledek ve stavebnictví skutečná nouze, řemeslné provedení jako jedné z jeho referenčních staveb. Pevně věřím, že u nás naplní své heslo „Radost dobře stavět“, aby studenti našeho města a regionu mohli po dokončení získat nemenší radost z užívání právě dostavěných prostor,“ vyjádřil své očekávání ředitel Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Mgr. Pavel Sekyrka, Th.D.