facebook

Aktuality

Aktuality / 2018 / Detail aktuality

Modernější podmínky pro výkon praxe budou mít žáci Střední zemědělské školy v Písku

29. 10. 2018

Školní statek Dobešice v současné době prochází stavebními úpravami. Změnou dispozic budovy vzniknou nové kabinety, učebny a sociální zázemí, vše bude přizpůsobené i pro přístup tělesně postižených.
PÍSEK – Do konce roku se Střední zemědělská škola dočká dokončení stavební akce „Modernizace praktického vyučování v návaznosti na polytechnické vzdělávání na SZeŠ Písek - Stavební úpravy školního statku Dobešice“. Od dubna na zakázce v hodnotě 9,2 milionu korun pracují zaměstnanci naší společnosti pod vedením stavitele Ondřeje Soukupa.
Do vnějšího vzhledu historické zemědělské budovy, jejíž podstatná část sloužila jako stáj pro chov zvířat, nebylo zasahováno. „Byly provedeny drobné dispoziční úpravy zejména v úseku sociálního zařízení a celá přízemní budova byla bezbariérově přizpůsobena. Rekonstrukce se týká prostoru původních kanceláří pro personál a sociálních zařízení pro žáky,“ řekl stavitel Soukup. Vzniknou zde kabinety pro odborné učebny, učebna s technickou místností a sociální zařízení včetně jednoho WC pro tělesně postižené.
„Stavební úpravy se provádí za účelem rekonstrukce učebny, šaten a sociálního zařízení pro žáky a učitele školy. Rekonstruované části slouží jako zázemí pro výuku praxe, na kterou klade škola velký důraz. Firma KOČÍ a.s. byla oslovena do otevřeného výběrového řízení, kterou administroval Krajský úřad Jihočeského kraje v rámci Odpovědného veřejného zadávání. Její nabídka byla vybrána jako ekonomicky nejvýhodnější. S průběhem prací jsem spokojen,“ informoval Ing. Miloš Cieslar, ředitel SZeŠ Písek.