Aktuality

Aktuality / 2018 / Detail aktuality

Streetball se hrál pod střechou, na kvalitě to neubralo

03. 09. 2018

Třináct týmů dospělých a sedm v kategorii mládež odehrály 5. ročník KOČÍ ALGORIT STREETBALL CUP. Vítězství slavili hráči Black and White.
PÍSEK - Nepřízeň počasí v sobotu 1. září donutila organizátory přesunout streetballový turnaj pod střechy sportovní haly a sokolovny. V úvodu zúčastněné pozdravila starostka města Písek Mgr. Eva Vanžurová, která nad akcí držela záštitu. Následně se rozehrálo pod basketbalovými koši a bylo na co se dívat. Svědčila o tom i výborná divácká kulisa a vtipné komentáře moderátora Milana Matějky. Všechno nakonec vyhrál tým Black and White. “Dnes jsem tady byl jak v roli vítěze, tak i trenéra. Trénoval jsem děti z Tylovky, tak jsem si turnaj skutečně maximálně užil,” poznamenal Radek Duda, hráč Black and White.
Velkým překvapením bylo bronzové umístění jediného ženského týmu s názvem VVA. “Když jsme přišly do haly a viděly naše budoucí soupeře, chtěly jsme se otočit a jet domů nebo se přihlásit do dětské kategorie. Ale nakonec jsme si to užily a skončily na úžasném třetím místě. Těšíme se, že přijedeme i příští rok,” řekly Tereza Kracíková a Pamela Effangová z týmu VVA.
I všichni ostatní si dobře zahráli a odnesli zážitky. Několik hráčů prohlásilo, že je tento turnaj baví díky pohodové atmosféře a soutěžní duch je až na druhém místě. Mezi nimi byli i zástupci organizátorů Petr Čáp, jednatel firmy ALGORIT CZECH s. r. o. a Ing. Tomáš Kočí, statutární ředitel firmy KOČÍ a. s. Jejich tým Mizerové, který doplnili ještě Lukáš Soucha a Přemysl Janovský, skončil šestý v pořadí.
Umístění dospělých: 1. Black and White (Petr Šlechta, Radek Šlechta, Radek Duda, Daniel Pecka), 2. Nazdárci (Radek Vartecký, Lukáš Tóth, Ondřej Efenberk, Tomáš Pálka), 3. VVA (Tereza Kracíková, Pamela Therese Effangová, Tereza Motyčáková)
Nejlepší Trojkař: Vojtěch Janda
Nejlepší Smečař: Petr Šlechta
V kategorii mládež byly odměněny všechny týmy: CAVS, Boston, Lopaťáci, Kačeři, Sršni, Sršni Písek, Písek
Výtěžek z turnaje podpoří basketbalovou mládež v Písku.
Pořadatelé: Sršni - basketbalový klub Písek, KOČÍ a.s. a ALGORIT CZECH, s. r. o. Partneři turnaje: Centrum kultury města Písek, ZIP Inzert s.r.o., Club Bar New York, HEYCO WERK ČR s.r.o., MIRADIX s.r.o., WITTMANN BATTENFELD CZ spol. s.r.o., Velkoobchod Šíma, ZŠ J.K. Tyla Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice.

Řekli po turnaji
Petr Čáp, jednatel ALGORIT CZECH s. r. o.: “Co si budeme namlouvat, zklamalo nás počasí. Do poslední chvíle jsme věřili, že bude hezky. Mile nás ale překvapilo velké množství fanoušků, kteří si i tak k nám našli cestu. Tentokrát se fandilo na dvou místech, v samotné hale a v sokolovně, kde hrály děti. Chtěl bych poděkovat hráčům za skvělé sportovní výkony a divákům za vytvoření té správné atmosféry. Nadchlo nás též množství přihlášených dětských týmů. Baví mě setkávat se zde s kamarády, bývalými spoluhráči, se kterými nemáme možnost se přes rok tolik vidět. Myslím, že i díky tomu se celý den nese v přátelském duchu. Leckdy přijedou do Písku právě a jen kvůli tomuto turnaji. A to nás opravdu těší.”
Tomáš Kočí, statutární ředitel KOČÍ a. s.: “Úspěšně jsme odehráli pátý ročník. Bohužel počasí nám tentokrát neumožnilo hrát na náměstí a akci jsme museli přesunout do sportovní haly, kde hrálo 13 týmů v kategorii dospělých a v sokolovně odehrály svůj turnaj děti. I přes tuto podstatnou změnu měl turnaj skvělou atmosféru a my už se těšíme na další ročník. Věříme, že se odehraje na náměstí, kam tahle skvělá akce patří. Náš tým Mizerové byl v dobré skupině, takže jsme se skvěle zahráli. Nemusela nás mrzet ani porážka od ženského týmu, který nakonec skončil třetí a my šestí.”
Milan Matějka, Sršni - basketbalový klub Písek: “Turnaji trochu uškodilo, že kvůli počasí jsme nemohli hrát na náměstí. Neměltakový náboj. Pro organizaci za basketbalový klub to pro nás byl trochu smrtící termín, protože nám vrcholí příprava na sezónu a děti se vracely ze soustřdění. Určitš by byl vhodnější konec června. I někteří dorostenci měli kvůli sezóně od trenérů zákaz účasti. Přesto byli nakonec všichni nadšení a turnaj se moc povedl.”