Aktuality

Aktuality / 2018 / Detail aktuality

Radost z výdělku po vernisáži dobročinné výstavy byla velká

28. 11. 2018

Úvodní den Vánoční prodejní výstavy zdravotním a sociálním zařízením vynesl úctyhodných 29 894 korun. Rukodělné výrobky lze zakoupit ve foyer Kina Portyč až do příští neděle.
PÍSEK – Šestnáctým rokem byla ve středu 28. listopadu zahájena dvanáctidenní benefice, na které si návštěvníci mohou zakoupit výrobky z rukou seniorů a zdravotně či sociálně handicapovaných klientů čtyř vystavujících organizací. Z výdělku za jejich prodej si pořídí materiál pro tvorbu dalších výrobků. K zakoupení jsou například adventní věnce, svícny, obrazy, různé dárky a ozdoby s vánoční tématikou. Do prodeje pro dobrou věc se dostalo také omezené množství kusů nástěnného kalendáře firmy KOČÍ a.s. na rok 2019 s fotografiemi Písku a autogramem píseckého fotografa Jana Vávry a všechny se prodaly.
Slavnostní vernisáž přilákala mnoho lidí a písecké kino praskalo ve švech. Program uváděl moderátor Českého rozhlasu Luboš Voráček, představil vystavující i pořádající a vysvětlil užitečnost této akce. O kouzelný hudební doprovod, který podpořil atmosféru blížících se Vánoc, se postaral dětský soubor Rondo (ZUŠ Písek) pod vedením Petry Holubové. Návštěvníci si pochutnali na sladkém rautu, nově připraveném Cukrárnou Hraběnka z Mirotic, a v kinosále pak shlédli animovaný film „Esa z pralesa“.
Z prvního dne si výstavci odnesli celkem 29 894 Kč. Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky 7 895 Kč, Denní a týdenní stacionář Duha Písek 10 460 Kč, Dětská psychiatrická nemocnice Opařany 6 970 Kč a Městské středisko sociálních služeb Písek 4 569 Kč.
Celkový konečný výdělek i s dobrovolným vstupným se však dozvíme až po ukončení prodeje v neděli 9. prosince. Vánoční prodejní výstava je volně přístupná veřejnosti každý den v době otevření kina.
 „Těší mě, že už šestnáct let jsme organizátory této akce pro dobrou věc. Nákup krásných ručně vyrobených dárků či výzdoby udělá radost mnoha lidem, od výrobců až po obdarované. Například u nás doma výzdobu díky výstavě pravidelně každý rok obměňujeme,“ řekl s úsměvem Ing. Tomáš Kočí, statutární ředitel KOČÍ a.s.
Akci pořádá KOČÍ a.s. Partnery akce jsou Centrum kultury města Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice, inzertní magazín ZIP inzert a Reklamní agentura MiradiX.

Fakta z historie Vánoční prodejní výstavy
První Vánoční prodejní výstavu uspořádala KOČÍ a.s. v roce 2003. Přímým prodejem se tehdy vydělalo 19 tisíc korun. V úvodních třech ročnících byla navíc využívána také forma dražby.
Vloni začínala výstava 29. listopadu a trvala dvanáct dní. Tehdy se celkově prodaly výrobky za 35 417 korun a na dobrovolném vstupném se vybralo 2 840 korun.
Součet výdělků ze všech patnácti ročníků této akce byl i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 253 000 korun.