Aktuality

Aktuality / 2018 / Detail aktuality

Poslední opravy zakončily celkovou rekonstrukci ZŠ Bernartice

21. 09. 2018

Postupnými úpravami prošel celý objekt Základní školy Bernartice. Byly opraveny fasády budov v celém objektu a provedeny zemní práce na nádvoří.
BERNARTICE – Od srpna loňského roku do října letošního zaměstnanci naší společnosti pracovali na dodání zakázky Městyse Bernartice na stavební práce v objektu bernartické Základní školy v hodnotě 2,6 milionu Kč bez DPH.
První část prací se týkala opravy fasád. „Tři budovy jsme omítli a následně provedli vrchní tenkovrstvé probarvené omítky. Na jedné z budov jsme vytvořili sokl z desek Cetris Finish. Stejné desky byly použity na obklad celé fasády další budovy školy,“ řekl Jaroslav Humpál, vedoucí PSV KOČÍ a.s.
Součástí akce byly terénní úpravy dvorní části školy. „Odstranili jsme původní podklad a upravili kanalizační vpustě. Na větší část nádvoří jsme položili zámkovou dlažbu, zbylou plochu, která slouží k zásobování a provozu školy, jsme vyasfaltovali,“ upřesnil Jaroslav Humpál. Dále byla osazena nová vrata vjezdu do areálu.
„Jednalo se o poslední etapu opravy naší školy, která probíhá postupně už od roku 2002. Důvodem bylo stáří budovy a nevyhovující stav rozvodů. Stavební společnost KOČÍ byla vybrána výběrovým řízením jako podlimitní zakázka s nabídkou nejlepší ceny. Provedené opravy jsou ve standardní kvalitě, bez jakýchkoli připomínek,“ uvedl starosta městyse Bernartice Pavel Souhrada.