Aktuality

Aktuality / 2018 / Detail aktuality

Mladí karatisté i nový babybox fungují s naší podporou

27. 06. 2018

Se stejnou radostí, s jakou se snažíme dobře stavět, pomáháme potřebným. V posledních dnech naše podpora směřovala k dětem.
PÍSEK – Dlouhodobě sponzorujeme oddíl SKP karate Písek, který vychovává přes 70 dětí. V oddílu působí reprezentanti ČR a další mladé nadějné děti, mnoho z nich dosáhlo titulů mistrů a vicemistrů ČR. Tyto děti se zúčastňují i mezinárodních závodů v zahraničí a mezinárodních soustředění, ze kterých si odvážejí medaile a sbírají cenné zkušenosti pro svůj další rozvoj. „Firma KOČÍ a.s. nám tentokrát finančně vypomohla s pořádáním závodů v karate, konkrétně 2. kolo Ligy Talentů, který jsme pořádali 20.května ve sportovní hale v Písku. Turnaje se zúčastnilo 160 dětí z 13 oddílů Jihočeského kraje. Podpora od firmy KOČÍ a.s. navázala na dlouhodobě existující dobré vztahy s SKP Písek, která byla poskytována od založení oddílu,“ řekl David Krejča z SKP karate Písek.
Další finanční dar putoval na instalaci babyboxu nové generace v Nemocnici Písek, který nahradil původní z roku 2010. Slavnostně otevřený byl symbolicky na Mezinárodní den dětí 1. června a také v den 13. výročí otevření prvního babyboxu v České republice. „Žebrání se stalo mým hlavním povoláním. Nebýt velkorysých dárců, kteří mým prosbám podlehnou, nebyl by ani jeden babybox. Za třináct let jsme jich zřídili 74 a 21 nejstarších jsme vyměnili za nové. Tímto děkuji také firmě KOČÍ za podporu,“ řekl Ludvík Hess alias Babydědek Lu, předseda správní rady Nadačního fondu pro odložené děti Statim. Všechny babyboxy v České republice za dobu své existence pomohly 171 dětem.