Aktuality

Aktuality / 2018 / Detail aktuality

Dobrá věc se podařila, benefice v Portyči opět pomohla

09. 12. 2018

Tradiční Vánoční prodejní výstava, kterou pořádá KOČÍ a.s., letos slavila šestnácté narozeniny. I tentokrát byla velice úspěšná. Prodejem výrobků, kalendáře s fotografiemi Písku od Jana Vávry a dobrovolným vstupným vystavujícím organizacím vydělala rekordních 49 570 korun.
PÍSEK – Letošní výstavní přehlídka v píseckém Kině Portyč trvala dvanáct dní. Už po úvodní vernisáži ve středu 28. listopadu posčítali výstavci prodej ve výši 29 894 korun, kdy nejvíc utržila Denní a týdenní stacionář Duha Písek - 10 460 korun.
Prodej na výstavě však pokračoval až do neděle 9. prosince, výstavu zakončilo poslední představení toho dne a celkový výdělek z prodeje činil potěšujících 46 146 korun. 
Kasička na dobrovolné vstupné včetně výdělku z prodeje nástěnného kalendáře firmy KOČÍ a.s. s fotografiemi Jana Vávry obsahovala 3 424 korun. Tuto částku si rovným dílem rozdělí všechny čtyři vystavující organizace, každé tedy připadne 856 korun.
Celkovým prodejem si na materiál pro další rukodělnou výrobu vydělal nejvíc Denní a týdenní stacionář Duha Písek – 15 030 Kč. Dětská psychiatrická nemocnice prodala svoje výrobky za 13 220 Kč, Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky za 11 560 Kč a Městské středisko sociálních služeb Písek si odneslo 6 336 Kč.
 „Zájem lidí o tuto výstavu je stále větší a mě těší, že vidím smysl, proč vkládat prostředky a úsilí pro konání takové akce. Vystavující organizace zde mají příjemnou možnost předvést svou činnost a šikovnost svých klientů a ještě si na to alespoň z části vydělají. Mají z toho radost jejich klienti jako výrobci, my jako kupující, naši členové domácnosti nebo námi obdarovaní. Všem, kteří svým nákupem činnost organizací podpořili, velice děkuji a přeji klidné prožití vánočních svátků,“ řekl za organizátora akce Ing. Tomáš Kočí, statutární ředitel KOČÍ a.s.
Už je známý i termín příštího, 17. ročníku, Vánoční prodejní výstavy. „Můžeme prozradit, že slavnostní zahájení bude ve středu 27. listopadu 2019 a už teď se moc těšíme,“ dodal Ing. Tomáš Kočí.
Akci pořádala KOČÍ a.s. Partnery akce byly Centrum kultury města Písek, Cukrárna Hraběnka Mirotice, inzertní magazín ZIP inzert a Reklamní agentura MiradiX. Děkujeme.

Fakta z historie Vánoční prodejní výstavy
První Vánoční prodejní výstavu uspořádala KOČÍ a.s. v roce 2003. Přímým prodejem se tehdy vydělalo 19 tisíc korun. V úvodních třech ročnících byla navíc využívána také forma dražby.
Vloni začínala výstava 29. listopadu a trvala dvanáct dní. Tehdy se celkově prodaly výrobky za 35 417 korun a na dobrovolném vstupném se vybralo 2 840 korun.
Součet výdělků ze všech šestnácti ročníků této akce je i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 303 000 korun.