Aktuality

Aktuality / 2017 / Detail aktuality

Vernisáž tradiční dobročinné výstavy zaplnila písecké kino

29. 11. 2017

Po prvním dni Vánoční prodejní výstavy v Kině Portyč se organizátoři radují z výdělku, který přinesla zahajovací vernisáž. Vystavujícím zdravotním a sociálním zařízením vydělala 26 604 koruny. Návštěvníci mohou rukodělné výrobky nakupovat až do příští neděle.
PÍSEK - Úspěšné zahájení má za sebou úvodní den 15. ročníku benefiční výstavy, na které mají návštěvníci možnost nakoupit adventní věnce, svícny, pečivo, obrazy, různé dárky a ozdoby s vánoční tématikou. Všechny takto prodávané výtvory pocházejí z rukou seniorů a zdravotně či sociálně handicapovaných klientů čtyř vystavujících organizací, z výdělku za jejich prodej si pořídí komponenty pro tvorbu dalších výrobků.
Z prvního dne si výstavci odnesli celkem 26 604 Kč. Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky - 4 945 Kč, Denní a týdenní stacionář Duha Písek - 13 115 Kč, Dětská psychiatrická nemocnice Opařany – 6 415 Kč a Městské středisko sociálních služeb Písek - 2 129 Kč. Není to však konečná suma. Celkové resumé i s dobrovolným vstupným se dozvíme po ukončení prodeje v neděli 10. prosince. Vánoční prodejní výstava je otevřená pro veřejnost vždy v době otevření kina.
Při vernisáži, kterou uváděl moderátor Českého rozhlasu Luboš Voráček, se představil se svým vánočním hudebním vystoupením zobcových fléten dětský soubor Rondo (ZUŠ Písek) pod vedením Petry Holubové. Návštěvníci si pochutnali na sladkém rautu připraveném Hotelem OtavArena a v kinosále shlédli pásmo pohádek „Nové české animáčky“.
„Jsem pyšný, že už patnáct let jsme organizátory této dobročinné akce. Nákup krásné ruční produkce udělá radost mnoha lidem, od výrobců až po obdarované. I já si z každé výstavy odnáším hned několik originálních dárků pro své blízké,“ řekl za pořadatele Ing. Tomáš Kočí, ředitel KOČÍ a.s.
Akci pořádá KOČÍ a.s. Partnery akce jsou Centrum kultury města Písek, Hotel OtavArena, inzertní magazín ZIP inzert a Reklamní agentura MiradiX.