Aktuality

Aktuality / 2008 / Detail aktuality

Hřiště Tylovy školy jsou hotova

26. 11. 2008

Poslední kontrolní den máme za sebou na stavbě čtyř staronových hřišť v areálu Základní školy Josefa Kajetána Tyla a Mateřské školy Písek.
V pátek 28. listopadu bude následovat předání stavby, kdy naše firma, KOČÍ a.s., předá vedení školy vedle dokumentace i certifikáty o tom, že všechny hrací prvky a zařízení hřišť odpovídají normám o bezpečnosti užití. Ve čtvrtek 4. prosince bude následovat kolaudace stavby. 
Projekt „Modernizace hřišť Základní školy Josefa Kajetána Tyla a Mateřské školy Písek“ v hodnotě 13,1 milionu korun podpořila Evropská unie z operačního programu ROP II. Jihozápad. Děti získají čtyři hřiště s umělým povrchem – víceúčelové, tenisové, basketbalové a volejbalové – plus hrací prvky pro školní družinu. Po stavební stránce jsou k dnešnímu dni všechna hřiště dokončena. Doděláváme pouze chodníčky a ploty. „A právě u plotů nastala jediná významnější změna oproti původnímu projektu,“ říká ředitel Jaromír Hladký. „V rozpočtu bylo oplocení z ochranných sítí s ocelovými sloupky, z důvodu větší bezpečnosti, ochrany před vandaly a prodloužení životnosti jsme se spolu s KOČÍ a.s. dohodli na změně skladby oplocení. Ve spodní části je dřevěný mantinel, na něj navazuje poplastované drátěné pletivo a nahoře ještě ochranná síť. Celkově jsou ploty vysoké čtyři metry.“
Stavba, která trvala dva a půl měsíce, se podle stavitele naší firmy Františka Maška odehrála takřka bez komplikací: „Někde jsme museli původní hřiště vyrovnat či vyspádovat, jinde prodloužit kanalizaci nebo přidat obrubník. Příjemným překvapením pro nás byl stav kanalizace pro odvodnění hřišť, proto jsme ji nevyměňovali v takovém rozsahu, jak se původně počítalo a na méněpracích se ušetřilo osmdesát šest tisíc korun.“
Modernizovaná hřiště ZŠ J.K.Tyla a MŠ Písek začnou sloužit dětem hned, jak to dovolí počasí. „Naši tělocvikáři se už na hřiště těší, však jsme se několik měsíců museli obejít bez nich. Ale samozřejmě bude záležet na počasí. Na jaro pak spolu s generálním dodavatelem, firmou KOČÍ a.s., chystáme sportovní turnaj, který bude určen všem píseckým základním školám a který provoz na hřištích oficiálně otevře. A to nejenom pro žáky, ale i pro veřejnost,“ uzavírá ředitel.
APP, eve